Artykuł

Program komputerowy – po co?

Jeśli w pracy lub domu korzystasz z komputera, to ten artykuł jest dla Ciebie. Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak program komputerowy mógłby ułatwić Twoje życie zawodowe. Jeśli jeszcze tego nie wiesz, to zapraszam Cię do czytania.

Zastanawiałeś się pewnie, jak program komputerowy może Ci pomóc w pracy. Postanowiłem przybliżyć Ci kilka sytuacji, w których dedykowana aplikacja może Ci pomóc.

W obliczeniach i projektowaniu:

zajmujesz się skomplikowanymi obliczeniami;

projekty różnią się od siebie głównie danymi wejściowymi, ale „gros” obliczeń przebiega według tych samych schematów;

używasz do obliczeń kartki i ołówka, kalkulatora i arkuszy kalkulacyjnych;

wykonujesz rysunki w programach CAD;

prezentację wyników końcowych tworzysz ręcznie według opracowanych przez siebie szablonów.

Program komputerowy napisany pod Twoje specyficzne wymagania zaoferuję Ci wiele udogodnień:

Po wprowadzeniu danych wejściowych wykona obliczenia za Ciebie! (jeden z inżynierów stwierdził, że program skrócił wykonanie projektu z 2-3 tygodni do kilku godzin).
Po wprowadzeniu w oknie dialogowym parametrów elementu, który projektujesz, program wstawi go do rysunku CAD, zrobi zestawienie elementów na rysunku, a następnie wykona obliczenia i wygeneruje raporty.
Umożliwi zaimportowanie projektów z innych programów.
Umożliwi komunikację z urządzeniami peryferyjnymi jak dalmierz czy urządzenia przemysłowe.
Umożliwi Ci szybką modyfikację zapisanych projektów w przypadku niezbędnych zmian (nie będziesz musiał wykonywać przeliczeń po raz kolejny ręcznie!)
Przygotuje za Ciebie raporty do wydruku lub zaprezentowania kontrahentom (w dowolnym formacie PDF, RTF, HTML, DWG, DXF, zawierające dane w postaci tabel, rysunków i innych elementów).

W marketingu i sprzedaży:

Jak sprawić, żeby klienci pożądali Twoich produktów?

Daj im możliwość obejrzenia ich we własnym otoczeniu!

Program na coraz popularniejsze urządzenia mobilne, zawierający katalog produktów Twojej firmy, możesz rozpowszechnić wśród klientów.

Aplikacja umożliwiłaby przedstawienie Twoich produktów bezpośrednio w środowisku klienta (np. krzesło Twojej produkcji na zdjęciu przedstawiającym mój pokój), a następnie zaproponowała zakup lub przeniosła klienta na Twoją stronę www.

Rozpowszechnij Twoją markę wśród specjalistów.

Program ułatwiający wykonanie specjalistycznego projektu z użyciem Twoich produktów dla architektów lub instalatorów rozpropaguje Twoją firmę i produkty.

Im więcej architektów będzie używało w projektowaniu Twojego programu, tym więcej ludzi dokona zakupu Twoich produktów ponieważ będą w znajdować się w zestawieniu kosztorysowym.

 W przetwarzaniu danych:

korzystasz z wielu programów, które nie współpracują ze sobą;

dane pomiędzy nimi przepisujesz z okna jednego programu do drugiego;

prezentację wyników końcowych tworzysz samodzielnie w arkuszach kalkulacyjnych.

Program komputerowy napisany dla Ciebie umożliwi:

wymianę danych pomiędzy niezależnymi programami,

łatwiejsze tworzenie raportów.

Oczywiście takie przykłady można mnożyć w nieskończoność, ale mam nadzieję, że wystarczą te wymienione przeze mnie, żeby ktoś dzięki temu wpadł na świetny pomysł napisania programu komputerowego, który ułatwi mu pracę.